Atskats uz Oveselības ikgadēji organizēto Pasaules Veselības dienai veltītu konferenci “Veselība – mana atbildība dzīvē un darbā!”, 2023.gada 8.decembrī

By Jekaterina

2023.gada 8.decembrī Ogres Centrālajā bibliotēkā norisinājās Oveselības ikgadēji organizētā Pasaules Veselības dienai veltīta konference “Veselība – mana atbildība dzīvē un darbā!”.

Pulcējot vairāk nekā 70 dalībniekus, konferencē pieaicinātie dažādu jomu eksperti vispusīgi dalījās pieredzē un savās zināšanās par veselību darbā un ikdienā, akcentējot personīgās atbildības uzņemšanās nozīmi.

Ar aizraujošu stāstu par dzīves vadīšanu uzstājās uzņēmēja ar 18 gadu ilgu pieredzi starptautiskajā biznesā un integrālā prāta trenere – Lilita Beķere. L.Beķere dalījās savās zināšanās par spēju dzīvot, vadoties pēc savām vērtībām un principiem un sasniedzot savus mērķus, kas mūsdienās ir liels izaicinājums. Uzņēmēja atgādināja par vērtīgu spēju atrast līdzsvaru visās savās dzīves jomās, uzsverot, ka tas ir nebeidzams process. Taču tikai apzinoties, ka harmoniska dzīves vide ir atkarīga no katra paša
darbībām un izvēlēm, mēs kļūstam par savas dzīves saimniekiem.

Ar stāstu “Harmonija darba attiecībās” konferenci turpināja pārmaiņu un personāla vadības konsultants, organizāciju attīstības centra “Spring Valley” vadītājs – Jānis Gredzens. Šodienas neskaidrajā globālajā situācijā, kad militārie, politiskie un ekonomiskie izaicinājumi mums apkārt arvien pieaug, kļūst arvien sarežģītāk veiksmīgi darboties un plānot savu dzīvi. Jānis dalījās savās pārdomās, kā veiksmīgi vadīt un noturēt trauslo robežu starp izaicinājumiem darbā un aktivitātēm privātajā dzīvē, kā arī aktualizēja sadarbības un komunikācijas nozīmīgumu veiksmīgas un veselīgas organizācijas darbībā. Vērtīgs konferences dalībniekiem bija arī atgādinājums par svarīgu prasmi, kas nepieciešama, lai aizstāvētu savas robežas: spēja pateikt “Nē” darbiem un lietām, kas nevirza uz mērķi un neveicina līdzsvarotas dzīves uzturēšanu.

Pēc gardas kafijas pauzes, jaukām satikšanās vai iepazīšanās sarunām konference turpinājās ar geštaltterapeites un psiholoģijas doktorantes Elīna Zelčānes stāstu “Kas ir dzīvesspēks un kā to attīstīt”. Elīna pastāstīja, kas īsti ir dzīvesspēks un ko mēs katrs varam darīt, lai to vairotu. Ņemot vērā, ka mūsu ikdiena nav iedomājama bez dažādām likstām un stresoriem – brīžos, kad dzīve mūs “triec pie zemes”, dzīvesspēks palīdz kā kaučuka bumbiņai atlēkt atpakaļ un dažkārt pat piedzīvot iekšēju izaugsmi. Sniegtie praktiskie ieteikumi, kā pareizi attīstīt dzīvesspēku – neapšaubāmi noderēs ikdienā!

Konferences noslēgumā zinātņu doktore psiholoģijā, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste un supervizore Marija Ābeltiņa savā stāstā “Kā neizdegt darbā, mācībās un ģimenē?” atgādināja, ka izdegšana var mūs piemeklēt ne tikai darbā, bet arī mācībās vai esot vecāka lomā. Marija uzvēra gan profesionālās, gan akadēmiskās un vecāku izdegšanas pazīmes, iepazīstinot konferences dalībniekus ar vides apstākļiem un personīgiem ieradumiem, kas var sekmēt izdegšanu un tieši pretēji – palīdzēt no tās izvairīties. Noslēgumā Marija vērsa uzmanību uz palīdzības iespējām izdegšanas gadījumā un profilaktiskajiem pasākumiem, kas veicami, lai nepieļautu problēmas rašanos.

Pateicamies konferences dalībniekiem par pozitīvo enerģiju pasākumā!

Paldies par atbalstu SIA “Fazer Latvija”.

Oveselība konferenci organizēja, īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031).

Dzīvo vesels Ogres novadā!

 

Zemāk neliels foto atskats, kā mums gāja konferencē!