Oveselība

Notiek Pasākumi ielāde

« Visi Pasākumi

  • Šis notikumu ir pagājis.

13.-19. maijs – Starptautiskā sāls izpratnes veicināšanas nedēļa

28 maijs @ 08:00 - 20 jūnijs @ 17:00

Šogad no 13. līdz 19. maijam tiek atzīmēta Starptautiskā sāls izpratnes veicināšanas nedēļa, lai informētu sabiedrību par pārmērīgas sāls lietošanas kaitīgo ietekmi uz sirds un asinsvadu veselību. Šī gada Pasaules Veselības organizācijas moto ir “Ir pienācis laiks pievērst uzmanību sāls patēriņam!” (It’s time to shine the spotlight on salt)!”, lai uzsvērtu slēptā sāls daudzumu rūpnieciski ražotajos produktos.
Pārmērīga sāls lietošana uzturā paaugstina arteriālo asinsspiedienu. Paaugstināts asinsspiediens savukārt rada papildu slodzi sirdij, veicina aterosklerozes attīstību un vairāku orgānu darbības traucējumus. Pasaules Veselības organizācija (PVO) uzsver, ka pārmērīga sāls lietošana uzturā palielina kuņģa vēža un nieru slimību risku. Latvijas iedzīvotāji vidēji uzņem vairāk nekā 5 gramus sāls dienā, kas ievērojami pārsniedz rekomendētos 5 gramus sāls dienā (šis daudzums ietver sāli, kas tiek pievienots ēdienam gatavošanas laikā un sāli, kas tiek uzņemts ar gataviem produktiem).
Gandrīz visi rūpnieciski ražotie produkti, ko ikdienā lietojam uzturā, satur sāli, tāpēc ieteicams izpētīt pārtikas produktu marķējumu un izvēlēties tādus  produktus, kuros ir mazāk sāls. Tā vietā, lai pievienotu vēl papildu sāli, gatavojot ēdienu mājās, ieteicams izvēlēties garšvielas bez sāls, garšaugus un zaļumus. Ir ieteicams lietot sāli ar joda piedevu jeb tā saucamo jodēto sāli, jo pētījumi apliecina, ka Latvijas iedzīvotāju uzturā ir samazināts joda daudzums, kas var veicināt vairogdziedzera funkciju traucējumu attīstību.
Aktualizējot Starptautisko sāls izpratnes veicināšanas nedēļu, aicinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības ministrijas izstrādātiem informatīviem materiāliem par sāli, sirds un asinsvadu slimību profilaksi, kā arī veselīga uztura ieteikumiem:

Informācija

Sākt:
28 maijs @ 08:00
Beigas:
20 jūnijs @ 17:00
Pasākums kategorijas: