Konference “Veselīga labsajūta dzīves kvalitātei”

By sanita.celmina

14. aprīlī norisinājās Pasaules Veselības dienai veltīta konference “Veselīga labsajūta dzīves kvalitātei”. Apmeklētāju ērtībai, konference tika dalīta 3 daļās.

Rīta cēlienā tika aicināti seniori. Endokrinoloģe – ginekoloģe Astrīda Tirāne dalījās savās zināšanās par ķermeņa īpatnībām novecojot, sniedza ieteikumus, kā rūpēties par sevi vēlīnajā dzīves posmā, kā vieglāk un veselīgāk sadzīvot ar novecošanas izraisītām ķermeniskajām pārmaiņām. Savukārt Ilze Auzere, tikko atgriezusies no ceļojuma Japānā, iedvesmoja ikvienu klātesošo izgaršot dzīvi, radīt svētkus sev ik dienu, piemēram, ar agri izplaucētiem ābeļziediem vāzē, skaistiem un īpašiem traukiem, tikai sev individuālam stilam piemērotiem tērpiem un sevis lutinošiem un mīlošiem rituāliem. No I. Auzeres staro dzīvesprieks un sievišķā enerģija, viņa uzsver, ka tikai no mums pašiem atkarīgs, kā uz lietām skatīsimies, cik laimīgi jutīsimies. “Par labiem darbiem sev jānopērk dāvana. Savukārt ziedi sev jādāvina visu laiku”, mums atgādina Ilze Auzere.

Dalībnieku atsauksmes:

  • Fantastiski iedvesmjošas lekcijas. Milzīgs paldies par iespēju piedalīties.
  • Guvu iedvesmu vairāk mīlēt sevi, kā arī daži praktiski aspekti, ko ņemt vērā priekšdienām, saistībā ar veselību, pašsajūtu.
  • Gribas smaidīt, īpaši pēc I. Auzeres lekcijas! Iedvesmojoši!
  • Laba viela pārdomām… Paldies! Saņēmu to, pēc kā braucu!

Konferences otro daļu veltījām jauniešiem. Dace Caica, psihoterpijas speciāliste, aicināja jauniešus apzināt un pārvarēt savus negatīvos ieradumus, kā arī apzināti veidot pozitīvus ieradumus ikdienā un dzīvē. “Tu esi tas, ko Tu dari”, atgādina D.Caica. Lai savā dzīvē ieviestu pozitīvos ieradumus, tie ir jāaudzē apzināti – jānodefinē mērķis un jāizstrādā soļi mērķa sasniegšanā. Noslēgumā D.Caica iezīmē līdzatkarīgā cilvēka portretu un tā iespējamo uzvedību. Savukārt Nils Sakss- Konstantinovs ar jauniešiem runāja par mentālo veselību – kas tā ir un kas ietekmē mentālo veselību, cik lielu ietekmi uz smadzeņu darbību atstāj stress un pārgurums, kāpēc rodas trauksme, kādas ir stresa zīmes. Noslēgumā brīvprātīgie dalībnieki izbaudīja hipnotisku pieredzi – Nils caur meditatīvu runu, jauniešiem dziļi un lēni elpojot un atceroties kādu brīnišķīgu notikumu pagātnē, ievadīja tos mierpilnā stāvoklī, kurā iespējams izveidot “hipnotisko enkuru” – sajūtu, ko “noķert plaukstā” ar iespēju atgriezt sevi tajā ikreiz, kad tas nepieciešams.

Dalībnieku atsauksmes:

  • Uzzināju jaunus paņēmienus, kā nomierināties, kad ir stress. Bija ļoti jauka atmosfēra. Noteikti apmeklēšu vēl tāda veida pasākumus.
  • Galvenie ieguvumi: relaksācijas tehnika, veidi, kā iekustināt jauniešus. Liels paldies par šo iespēju, izcila iedvesma un sajūta, ka neesi viens.
  • Ieguvu informāciju par trauksmes mazināšanu, kā arī rekomendācijas par ieradumiem.
  • Vairāk sapratu par psiholoģiju. Labi saorganizēts.

Konferences noslēguma daļa tika veltīta bērnu vecākiem un aktīvajiem darbspējīgajiem iedzīvotājiem. Nils Sakss- Konstantinovs tēmā “Narkotiskās vielas, veipi un jaunieši: kā runāt, ko darīt, kur vērsties?” uzrunāja tieši vecākus, skaidrojot tiem pusaudžu vecumposma īpatnības, uzvedību un iemeslus, kādēļ pusaudži vēlas pamēģināt kādu no atkarību izraisošajām vielām. Kas ir tie faktori, kas rada bīstamību, cik liela nozīme ir kompānijai, kurai vēlas piederēt vai pieder tavs pusaudzis, kādi ir pusaudža draugu ieradumi. Drosme, ziņkāre, stilīgums, aktualitātes – galvenie iemesli vēlmei pamēģināt. N.Sakss- Konstantinovs aicina vecākus nevis cīnīties ar ārējiem aptākļiem, kas piedāvā atkarību izraisošas vielas, bet labāk koncentrēties uz bērna audzināšanu pasaulē, kurā ir arī atkarību izraisošas vielas, saglabājot kontaktu ar bērnu, just viņa emocionālo stāvokli, noturēt bērna uzticību un palīdzēt pusaudzim grūtā brīdī ar savu atbalstu.

Supervizore un koučs Inga Šadurska, savukārt, uzsvēra, ka cilvēkiem tiek izšķirtas 80 dažādas emocijas un jūtas un ka gan patīkamo, gan nepatīkamo emociju eksistencei ir iemesls, tādēļ svarīgi tās nodefinēt un saprast, kādēļ tās radušās. Runas noslēgumā ar Maya Angelou citātu tiek atgādināta emocionālās inteliģences nozīme kā darbā, tā mājās: “Cilvēki var aizmirst, ko Tu teici. Cilvēki var aizmirst, ko Tu darīji. Taču cilvēki nekad neaizmirsīs, kā Tu liki viņiem justies…”.

Noslēgumā drosmes trenere Agnija Šmite uzstājās ar tēmu “Kā vairot drosmi, lai rīkotos”, atgādinot Volta Disneja teicienu: “Ja jūs spējat izsapņot, jūs spējat arī realizēt”. Mūsu domas, mūsu attieksme ir izšķirošais un noteicošais faktors, vai piepildīsim savus pārdrošākos sapņus, vai tomēr nobīsimies un nemaz nemēģināsim. A.Šmite uzsver, ka drosme būs tad, kad vēlme būs lielāka par bailēm.

Dalībnieku atsauksmes:

  • Aktuālas tēmas, atkārtoju un nostiprināju jau esošās zināšanas. Biežāk šādus pasākumus!
  • Ieguvu apstiprinājumus pašai sev, ka ar mani viss ir kārtībā. Paldies!
  • Iedvesma dzīvei, pozitīvas emocijas, jaunas zināšanas. Milzīgs paldies!
  • Liela viela pārdomām. Pozitīvām pārdomām. Kā rīkoties. Viss ļoti patika!
  • Pozitīvas pārdomas par dzīvi. Paldies!

Oveselība konferenci organizēja, īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031), pasākumu līdzfinansēja Ogres novada pašvaldība.

Paldies par atbalstu SIA “Fazer Latvija”.

Informācija par Oveselība rīkotajiem pasākumiem atrodama mūsu mājas lapā: www.oveselibaogre.lv un Oveselība Facebook kontā.

Dzīvo vesels Ogres novadā!