Noslēgušās veselīga dzīvesveida nometnes “Vesels. Aktīvs. Priecīgs.”

By Zane Aperāne

Jūnijā un jūlija pirmajās dienās Ogresgala pamatskolā, kad mācību gads beidzies un sācies ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks, skanēja čalas, smiekli un soļu dipoņa. Oveselība, īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031) sadarbībā ar Latvijas Bērnu atbalsta fondu organizēja 5 bezmaksas veselīga dzīvesveida nometnes “Vesels. Aktīvs. Priecīgs.” bērniem un jauniešiem vecumā no 9-12 gadiem.

Bērni nometnē iepazina veselīga dzīvesveida pamatprincipus, piedaloties  dažādās nodarbībās un tiekoties ar pieredzējušiem un aizrautīgiem pasniedzējiem. Dalībiekiem bij iespēja apgūt pirmās palīdzības iemaņas, uzzināt vairāk par vidi, tās saudzēšanu un dažādu materiālu otrreizējo izmantošanu. Lai bērni ikdienā būtu spēka un enerģijas pilni, uztura speciāliste vadīja praktiskas nodarbības par produktu izcelsmi, to uzturvērtību un dažādiem veidiem, kā tos veiksmīgāk iekļaut ikdienas ēdienkartē. Visi kopā pagatavoja veselīgus un krāsainus kokteiļus.

Tāpat veselīgs dzīvesveids nav iedomājams bez regulārām fiziskām aktivitātēm ikdienā  –  bērni izmēģināja dažādus sporta veidus, piedalījās stafetēs, kā arī mūsdienu deju nodarbībā. 

Nometņu otrā diena bija veltīta sevis izzināšanai – praktiski darbojoties psihologu vadībā bērni atpazina un raksturoja dažādas emocijas, diskutēja par to nozīmi dažādās dzīves situācijās. Nometnēs ciemojās arī pašaizsardzības instruktors, ar kuru bērni pārrunāja bīstamas situācijas, kas var veidoties ikdienā gan ar vienaudžiem, gan ar pieaugušajiem. Instruktors ierādīja arī dažus praktiskus paņēmienus, kā sevi aizstāvēt. 

Noslēguma dienā jauki pārsteigumi gaidīja gan bērnus, gan arī vecākus. Pirms došanās mājās bērnus priecēja pārsteiguma viesis – iluzionists ar jokiem un dažādiem burvju trikiem, bet vecākus pārsteidza bērni ar iestudētu mūsdienu dejas fragmentu. Lai arī sākotnēji bija pa kādam nometnes dalībniekam, kurš sevi uzskatīja par dejot nepratēju, deju pedagoģes vadībā atraisījās un dejoja visi.