31. maijs – Pasaules diena bez tabakas

By Jekaterina
31. maijā tiek atzīmēta Pasaules diena bez tabakas ar mērķi informēt sabiedrību par tabakas lietošanas kaitīgo ietekmi uz veselību un smēķēšanas profilaksi.
Šogad Pasaules dienas bez tabakas tēma ir bērnu aizsardzība no tabakas industrijas ietekmes (angl. protecting children from tobacco industry interference).
Bērnus, kuri jau sasnieguši vai tuvojas sarežģītajam pusaudžu vecumam, ietekmē dažādi – sociālie mediji un izklaides industrijā manifestētais, reklāmas, klasesbiedri un draugi. Šīm visām ietekmēm summējoties, veidojas pusaudža pieņēmumi un attieksme pret smēķēšanu. No ārējām ietekmēm bērnu nav iespējams pilnīgi pasargāt, taču vecāku spēkos un atbildībā ir sagatavot tiktāl, lai pusaudzis, nonākot izvēles priekšā, spētu pieņemt apzinātu un informētu lēmumu patstāvīgi – pateikt “nē” jebkāda veida un formas tabakas izstrādājumu lietošanai.
Zemāk pievienojām infografiku “Smēķēšanas ierobežojumi daudzdzīvokļu mājās”, lai atgādinātu pašvaldības iedzīvotājiem par pasīvās smēķēšanas kaitīgumu un aicinātu cienīt citu cilvēku tiesības dzīvot vidē, kas nav piesārņota ar tabakas dūmiem.
Tematiskās dienas aktualizēšanai, aicinām iepazīties ar SPKC un Veselības ministrijas izstrādātiem materiāliem par tabakas un/vai nikotīna izstrādājumu lietošanas profilaksi: