20.-27. maijs – Eiropas pavasara testēšanas nedēļa

By Jekaterina
No 20. līdz 27. maijam visā Eiropā un arī Latvijā norisināsies Eiropas testēšanas nedēļa, kuras ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti veikt HIV, B un C hepatīta testu.
Katru gadu HIV profilakses punkti visā Latvijā iesaistās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un vīrushepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi. Arī šogad HIV profilakses punkti paplašinājuši darba laiku, kā arī nodrošinājuši izbraukuma testēšanas aktivitātes, lai testa veikšanu iedzīvotājiem padarītu vēl pieejamāku.
Jāņem vērā, ka HIV un vīrushepatīti var būt klusi noritošas infekcijas slimības, kas ilgu laiku nerada specifiskus simptomus un pazīmes. Testa veikšana ir vienīgais veids, kā noskaidrot, vai nav notikusi inficēšanās. Latvijā HIV, B un C hepatīta testu iespējams veikt jebkurā laboratorijā (ar vai bez ģimenes ārsta nosūtījuma), kā arī HIV profilakses punktos, kur tiek veikti eksprestesti jeb ātrie testi. Eksprestestu veikšana HIV profilakses punktos ir bezmaksas, anonīma un konfidenciāla, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju. Testa rezultātu iespējams uzzināt jau pēc 20 minūtēm. Par to, kā notiek eksprestestēšana, iespējams uzzināt šeit:https://www.youtube.com/watch?v=rkpBeoPLa0c
Aicinām arī savā pašvaldībā izplatīt informāciju par gaidāmo testēšanas nedēļu un iespēju veikt eksprestestus HIV profilakses punktos!

Papildus atgādinām par pieejamajiem informatīvajiem materiāli par vīrushepatītiem un HIV infekciju:

Izglītojoši video:
Informatīvie materiāli: