Diena ar Ģimeni Ciemupē

By Zane Aperāne

Šodien, 15. maijā, atzīmē Starptautisko ģimenes dienu. Ģimene ir neredzamām saitēm saistīta superkomanda un vienlaikus katram cilvēkam nepieciešams patvērums. Lai stiprinātu savu superkomandu – ģimeni, Oveselība sestdien aicināja pavadīt laiku kopā ar brāļiem, māsām, vecākiem un vecvecākiem Ciemupē pasākumā “Vesela ģimene – drošs pamats veselai valstij”.

🔸Lai arī no rīta mūs pārsteidza pavasarīgas lietus, tas nenobiedēja nūjotājus, kuri dienu iesāka ar nūjošanas pārgājienu no Krasta laukuma Ogrē uz Ciemupes Tautas namu.

🔸Šeit gan mazus, gan lielus aicinājām pārbaudīt savu precizitāti, koncentrēšanās spējas, ātrumu un veiklību, piedaloties dažādās atrakcijās un spēlēs.

🔸Pēc izkustēšanās mūs priecēja amatiermākslas kolektīvu uzstāšanās – danci grieza vidējās paaudzes deju kolektīvs “Lāčplēsis” no Lielvārdes, bērnu deju kolektīvi “Viznīts” no Ogres un “Ābolēni” no Ogresgala, bet ar skanīgām dziesmām uzstājās Ogresgala pamatskolas ansamblis un jauktais vokālais ansamblis “Saime”.

🔸Mākslas teltī, pieminot mūsu novadnieku Vilhelmu Purvīti, ģimenes aicinājām iejusties mākslinieku lomās un pie molbertiem kopīgi veidot kopgleznas ar koku kā ģimenes kopības, stipru sakņu un dzimtas koka simbolu. Tapa daudz jauku un tik dažādu darbu!

🔸Galdnieks mudināja bērnus kopā ar vecākiem izgatavot vilciņus, kas, izrādās, ir bērniem labi zināmais “beibleids”, tikai gatavots no koka, turklāt vilciņš pārspēj “beibleidu”, jo tas ir gatavots kopīgi un ar pašu rokām.

🔸Jaunsargu instruktori mācīja kā piešķilt uguni tā, kā to dara dažādos izdzīvošanas raidījumos – ar kramu un dzirksteli. Lai tas veiksmīgi izdotos, ir vajadzīgas iemaņas, kuras bija iespēja trenēt instruktoru vadībā. Vēl kopā ar instruktoriem bija iespējams iemācīties un iepazīt dažādas mezglu siešanas tehnikas.

🔸 Noslēgumā 1078 frikadeles, tieši tik daudz to bija uz ugunskura vārītajā zupā, ar ko cienājām apmeklētājus.

Šī diena mums atgādināja par pašām svarīgākajām vērtībām – ģimeni, kopā būšanas brīnumu un prieku, ko varam sniegt viens otram! 🥰