Aizvadīta veselības nometne vecvecākiem ar mazbērniem Ķegumā

By Zane Aperāne

Esam piedzīvojuši trīs interesantas un notikumiem piepildītas dienas Ķegumā! Vecvecāki ar mazbērniem piedalījās Veselības nometnē, stiprinot savstarpējās attiecības un papildinot zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, kopīgi piedaloties dažādās aktivitātēs,  nodarbībās un spēlēs.

Nometni iesākām ar iepazīšanos, kur katrs pastāstīja par kādu vecvecāku un mazbērnu kopīgi piedzīvotu notikumu, kas īpaši palicis atmiņā. Šī bija iespēja pasmelties pa idejai, kā vēl var pavadīt brīvo laiku kopā! Pēcpusdienā savas prasmes ierādīja un aktīvi līdzdarboties aicināja jaunsargu instruktori, mudinot šķilt uguni no krama un ierādot dažādus mezglu siešanas veidus, kas lieti var noderēt, piemēram, dodoties pārgājienā. Jaunsargu instruktori sniedza arī lietderīgus padomus, kā neapmaldīties mežā.

Otrās dienas rītu iesākām ar vingrošanas pusstundu, bet pēc tam pieaugušie tikās ar geštaltterapeiti, lai pārrunātu vecvecāku lomu un starppaaudžu sadarbību, bet bērni gatavoja pārsteigumu vecvecākiem – darināja rokassprādzi vai grāmatzīmi. Pēc pusdienām laiks aktivitātēm – aidā, jautrās stafetēs un spēlēs!

Trešajā dienā nometnes dalībnieki gatavoja koka kuģīšus galdnieka izbraukuma darbnīcā, piedalījās izzinošā nodarbībā par veselīgu uzturu un gatavoja desertu kopā ar uztura speciālisti, bet nometnes noslēgumā visus pārsteidza burvju mākslinieks ar dažādiem trikiem.

Nometne notika ar Ogres novada pašvaldības un ESF projekta “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031) atbalstu un iedzīvotājiem bija bez maksas!