Oktobris – krūts veselības mēnesis

By Jekaterina

Oktobris visā pasaulē tiek atzīmēts, kā krūts veselības mēnesis ar mērķi veicināt izpratni par krūšu veselību un krūts vēža profilaksi.
Krūts vēzis ir visbiežāk diagnosticētais ļaundabīgais audzējs sievietēm pasaulē. Arī Latvijā krūts vēzis ir biežākais atklātais ļaundabīgais audzējs un visbiežākais nāves cēlonis ļaundabīgo audzēju grupā sievietēm.

Krūts vēža attīstību var ietekmēt dažādi faktori, kurus dzīves laikā var pilnībā novērst vai būtiski mazināt: smēķēšana, alkohola lietošana, liekais svars un aptaukošanās, fiziskās aktivitātes. Taču ir arī riska faktori, kurus nevar ietekmēt (vecums, dzimums, krūts vēzis ģimenē, sievietes cikls (sievietēm, kurām menstruācijas sākās pirms 12 gadu vecuma un / vai menopauze iestājās pēc 55 gadu vecuma)).
Līdz ar to liela nozīme ir krūts vēža profilaksei – veselīgam uzturam, aktīvam dzīvesveidam, kaitīgo ieradumu pārtraukšanai un regulārām krūts pārbaudēm – krūšu pašpārbaude un krūts vēža skrīnings.

📍 Krūts veselības mēneša ietvaros izmanto iespēju smelties iedvesmu un jaunas zināšanas Oveselība organizētajā SIEVIETES VESELĪBAS VAKARĀ jau 12.oktobrī plkst. 18.00 Oveselība telpās (Brīvības ielā 44, Ogrē)!

Sievietes veselības vakara sarunas tēmas:
• Krūšu veselība un pašpārbaude
• Acu veselība un rūpes par savu redzi

Vietu skaits ir ierobežots! Vairāk informācijas par 12.oktobra pasākumu un pieteikšanās kārtību lasi Oveselība mājaslapā: https://oveselibaogre.lv/pasakums/sievietes-veselibas-vakars-12-oktobri-ogre/

Dalība pasākumā ir bezmaksas, jo Oveselība pasākumu organizē, īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031).

📍Savukārt 13. oktobrī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Mūkusalas ielā 71, Rīgā, “Art RC Gallery” telpās 2. stāvā, notiks Krūts veselības mēneša kampaņai “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” veltīts klātienes pasākums. Pasākumā varēs uzzināt par krūts vēža skrīningu, zāļu pieejamību, jaunumiem ārstēšanā, uzturu, fiziskajām aktivitātēm un emocionālo stabilitāti, katram klātienes semināra dalībniekam būs pārsteiguma dāvana.

Dalība pasākumā ir bez maksas, bet ir nepieciešama reģistrācija līdz 12.oktobrim saitē: https://ej.uz/ParbaudiKrutisLaiDzivotu2023

Krūts veselības mēnesī aicinām sievietes rūpēties par savu un savu krūšu veselību, lai laikus atklāt izmaiņas krūtīs un rīkotos. Tāpat arī aicinām sievietes rūpēties vienai par otru, atgādinot savām mammām, māsām, vecmāmiņām un draudzenēm rūpēties par savu krūšu veselību!